בית שאן - newsbagroiut
נווט למעלה
כניסה
banner_page.pngעלייה של 9% בזכאים לבגרות בבתי הספר התיכוניים בבית שאן
 
ע"פ נתוני בחינות הבגרות, מועד קיץ תשע"ב, שהעביר משרד החינוך בימים אלה לבתי הספר התיכוניים עולה כי נמשכת מגמת השיפור בהישגים בשנים האחרונות. הישיבה התיכונית רשמה את השיפור המשמעותי ביותר – 27%. ראש העיר  ז'קי לוי: "יש לנו מערכת חינוך טובה מאד, מנהלים ומורים מצוינים ונוער איכותי"
 
עלייה משמעותית בנתוני הזכאים לבגרות בבית שאן: משרד החינוך העביר החודש את תוצאות בחינות הבגרות במועד קיץ תשע"ב לבתי הספר התיכוניים בעיר ומן הנתונים עולה כי ישנה עלייה משמעותית לעומת נתוני הזכאים בתשע"א ותש"ע:
בתשע"ב נרשם נתון ממוצע של 68.4% זכאים לבחינות בגרות (147 זכאים מתוך 215 תלמידים במחזור) בבתי הספר התיכוניים בעיר – עלייה של כ-9% לעומת תשע"א ו-13% לעומת הנתונים בתש"ע. השיפור המשמעותי ביותר נרשם בישיבה התיכונית עם עלייה של 27% במספר הזכאים – 85.7% בתשע"ב לעומת 59% בתשע"א ו-48% בתש"ע.
שיפור משמעותי נוסף נרשם במקיף דתי אורט עם עלייה של כ-8% - 64% זכאים לעומת 56% בתשע"א.  במקיף הכללי נרשמה עלייה מתונה יותר של 1.3% כשהשנה עומד מספר הזכאים לבגרות על 66.7%, נתון מרשים בפני עצמו. הנתונים מתייחסים לכלל התלמידים בשכבה ולא רק לניגשים לבחינות הבגרות.  בבתי הספר התיכוניים העריכו כי לאחר שמספר תלמידים ייגשו לבחינות במועד החורף יושג אף שיפור נוסף בהישגי הבגרות.
 
"זה לא הישג נקודתי אלא תהליך. לפני 3 שנים כשהיינו עם 48% אמרתי: 'תנו לנו 5 שנים ובעבודה שיטתית ומקצועית נגיע להישגים. אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד. הצוות החינוכי מבצע בדיקה יומיומית ותלמיד שלא הגיע לתגבורים ולשיעורים אנו מחזקים אותו ועוזרים לו 'לקום', אבל השמחה הגדולה של ראש הישיבה הרב סופר ושלנו היא שהבוגרים שלנו מגיעים לישיבות הסדר, לעתודה ולקצונה בצבא, הערכים וההכוון לאחר סיום הלימודים אינו פחות חשוב", אמר השבוע מנהל הישבה התיכונית "בני עקיבא", מירו דיין.
 
באגף החינוך בעיריית בית שאן הביעו שביעות רצון מן הנתונים שמהווים המשך למגמת העלייה בהישגי הבגרות של תלמידי העיר בשנים האחרונות. באגף החינוך ציינו את המעורבות ההולכת וגדלה של הרשות המקומית בשנים האחרונות בעידוד הישגי הבגרות, הכוללת את פעילותה של מרים בוטבול כפרויקטורית בנושא וציינו כי בשנתיים האחרונות הופנה תקציב נוסף לתגבורים של תלמידים בקבוצות לימוד קטנות.
"אנו רואים מגמה של שיפור שנמשכת כבר מספר שנים. אנחנו מעורבים יותר מבעבר אבל ההישגים שייכים בראש ובראשונה למנהלי בתי הספר, למורים ולצוות החינוכי וכמובן לתלמידים עצמם", ציין מנהל אגף החינוך עמי שמואל.
ראש העיר ז'קי לוי בירך על העלייה בהישגי בחינות הבגרות: "יש לנו מערכת חינוך טובה מאד. אנו מציבים את החינוך בראש סדר העדיפויות והדבר מתבטא בתקציבים גדולים הן לתכניות פדגוגיות, מחשוב בתי הספר ותשתיות שונות. יש לנו מנהלים ומורים מצוינים ובעיקר נוער איכותי ואנו עושים הכל כדי לתת להם את כל הכלים הטובים ביותר כדי להצליח".