בית שאן - newsdavid2
נווט למעלה
כניסה
banner_page.pngהמפגש האינטרנטי המיוחד של דוד לוי עם ילדי בתי הספר בבית שאן
במרכזו של יום שיא מתוקשב בנושא מנהיגים, במסגרת מיזם "סיסמה לכל תלמיד"  בשיתוף אגף החינוך בעירייה, התקיים שידור מיוחד מביתו של שר החוץ לשעבר דוד לוי. התלמידים שמעו הרצאה אינטרנטית בנושא מנהיגות ולאחר מכן שאלו וקיבלו תשובות בשידור חי
יום שיא מתוקשב בנושא מנהיגים התקיים השבוע בבית שאן במסגרת מיזם סיסמה לכל תלמיד תמונה2.jpgבשיתוף אגף החינוך בעירייה. לאחר שתלמידי בתי הספר בחרו בדוד לוי, סגן ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר כדמות הבולטת בנושא מנהיגות ביישוב, צפו התלמידים בשידור מביתו של דוד לוי, שמעו ממנו הרצאה אינטרנטית בנושא מנהיגות ולאחר מכן שאלו שאלות וקיבלו תשובות בשידור חי .  
"אין בית ספר או פטנט למנהיגות, בוודאי שאדם לא יוכל לומר על עצמו שהוא מנהיג. תכונותיו, מעשיו והישגיו הם אלה שהופכים אדם למנהיג", אמר לוי לילדים שהאזינו לדבריו בשקט וריכוז מופתי. דוד לוי סיפר להם על  קשיי הקליטה במעברה בבית שאן, התנאים הקשים, ובהמשך על המאבקים החברתיים, ההשתלבות בהנהגה המקומית ובהמשך בהנהגת המדינה בתפקידים שונים כשר הקליטה, שר הבינוי והשיכון ובהמשך כסגן רה״מ ושר החוץ.  
 

 צפו בקליפ מתוך הפעילות

 
 
אור, תלמיד כיתה ד׳ בבי״ס נועם, שאל: האם היית חוזר לכנסת ומה היית משנה? 944600_10151643388709910_1432043238_n (Mobile).jpg
לוי ענה: "אחרי 40 שנה של פעילות אינטנסיבית הגיע הזמן להשאיר את הבמה הפרלמנטרית לכוחות חדשים וצעירים. מה הייתי משנה?  מעמיד את האדם במרכז הפעילות של ממשלת ישראל, פועל לכך שיהיה מאושר, שיחיה בכבוד, שיוכל להתקדם, לרכוש השכלה ומקצוע ולמצוא עבודה ראויה , לתת לו את הכלים לפתח את יכולתו, שכל צעיר יוכל למצוא קורת גג, שכל עיר פיתוח תזכה למשאבים המתאימים. אני מאמין שרבים מכם יצליחו וימצאו כאן בעיר הזו את עתידם".
 
אחד התלמידים שאל: מי היה המורה לחיים שלך?  לוי ציין את הסופר ויקטור הוגו שאת ספריו IMG_20130603_092338 (Mobile).jpg
קרא בשקיקה בילדותו. "למדתי מספריו על צדק, להתקומם נגד עוולה. למדתי על ענווה, לא להתנשא, גאווה והתנשאות הם אויבי האדם".   לוי נשאל על אירוע מיוחד במסגרת תפקידיו השונים וציין את שיקום הרובע היהודי בירושלים "מי היה מאמין?! דוד לוי מבית שאן בונה את עיר דוד בי-ם. עמדתי נרגש ברובע היהודי ששקע והוזנח כשלא היה בשלטון ישראלי והייתה לי הזכות לשקם ולחדש אותו. רגע שני, ברמה האישית המשפחתית: במלחמת שלום הגליל, 3 מיילדי שירתו בלבנון – ז'קי, שמעון ואורי. לאורך שבועות לא קיבלנו מהם אות חיים. הגעתי כשר בממשלה לחזק את החיילים בלבנון. אני זוכר את המעמד תחת רשת הסוואה ענקית. כשסיימתי, שמעתי לפתע קול - אני שומע, אבא! והנה אני פוגש את בני ז׳קי עם מדים, מזוקן... רגע מרגש ביותר.  לאחר מכן קולי הכריע בממשלה בעד היציאה מלבנון, היה בכך הרבה אומץ".
לוי נשאל, 'מה למדת מהורייך'?  "למדתי מהוריי על דרך ארץ, אהבת אדם, להיות אדם טוב- לסלוח, להסיר קנאה, לעזור, לאהוב כל אדם באשר הוא".
אחד התלמידים שאל: מהו ההישג המנהיגותי הגדול ביותר שלך? דוד לוי ענה : "לטעת באנשים את האמונה שאפשר להגיע רחוק גם אם גדלו בערי הפיתוח ובשכונות. פעם היו רק יכולים לחלום על תפקידים חשובים. להביא לאנשים האלה את ההכרה שהם יכולים !      הלכו הרבה בעקבותיי, הסביבה לא מתייחסת היום יותר בספקנות. הוכחתי שאפשר, אם יכולתי והגעתי - הוכחתי ועזרתי לרבים וגם אתם יכולים ורבים מכם יגיעו רחוק. חשוב מאד לא להישבר מכישלונות בדרך, להתנדב, להעיז, תנו ביטוי לחלומות שלכם והכי חשוב: ללמוד וללמוד.  בלי ללמוד אי אפשר להגיע לשום מקום!"
מגי אסייג, מנכלי"ת מיזם סיסמה לכל תלמיד, שוחחה עם דוד לוי והודתה לו בחום על השתתפותו ביום השיא ובמפגש האינטרנטי עם התלמידים. "זו הפעם הראשונה שמתקיימת
פעילות מסוג זה ובחרנו בבית שאן. אנו רואים בבית שאן קרקע ומודל להצלחה במיזם", אמרה אסייג.
אריאל שגיא, מנהל תקשוב צפון במיזם "סיסמה לכל תלמיד" ואבישי ג'יבלי, מנהל התקשוב האזורי, סיפרו על תגובות מפרגנות רבות שקיבלו ממנהלים, מורים ותלמידים. הם ציינו כי בנוסף למפגש האינטרנט עם דוד לוי, כל בית ספר בחר לו מנהיג יישובי נוסף משלו. התלמידים חקרו עליהם, בנו אתר לכל מנהיג, ערכו חידונים וכי יותר מ-1000 תלמידים השתתפו במגוון הפעילויות. לאחר המפגש עם דוד לוי התקיימו פעילויות נוספות בבתי הספר במסגרת יום השיא המתוקשב בו פתרו התלמידים שאלות מיוחדות שהכינו המנהלים.