נווט למעלה
כניסה
תנועות נוער
 
תנועת הצופים:
תנועת הצופים העבריים בישראל" היא תנועת נוער ציונית, ממלכתית, שייעודה הוא להקים ולפתח, מסגרות חינוכיות-ערכיות, בהם יפעלו ילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ במגוון פעילויות חברתיות חווייתיות המהוות עבורם מקור לפיתוח אישי, לבילוי ולהנאה. תנועת הצופים הינה תנועה ממלכתית, בלתי מפלגתית, המחנכת לערכים החברתיים והלאומיים אשר באים לידי ביטוי בחוקי החינוך של המדינה הן בזרם הכללי והן בזרם הדתי. השבטים פועלים במתכונת של פעילות דו- שבועית בימים ובשעות קבועים (בדרך כלל ימי ג',ו' ומוצ"ש). התנועה מפעילה מערכי הדרכה בתחומים שונים המוכרים ע"י משרד החינוך. אופי הפעילות הקבוע הוא של פעולות צופיות העוסקות במורשת הצופית ופעולות שירות למען הקהילה, פעילות המבטאת הלכה למעשה את ערך ההתנדבות כערך מרכזי בחינוך הצופי. ביטוי מאוחר יותר של חינוך זה יהיה בשירות משמעותי בצבא וברוח התנדבות כאזרח בחברה. בנוסף לפעילות השגרתית בשבט מתקיימות פעילויות נוספות כגון: יום צופה, טיולים בחיק הטבע, פעילות תרבותית וכיו"ב. התנועה פועלת 12 שנה בית שאן באמצעות גרעין "רעים" של שנת שירות בתנועת הצופים. לפעילות התנועה ניתן להצטרף מכיתה ד' והלאה. שבט הצופים ממוקם בשכונת טירת צבי, ליד גן צבעוני ופתוח גם כמועדון לילדי השכונה.
 
טלפון להרשמה: 054-2441056.
קישור לאתר הצופים> http://www.zofim.org.il/
 
 
תנועת בני עקיבא:
ב78- שנותיה, נושאת בני-עקיבא את דגל "תורה ועבודה" כתנועה מגשימה, המחנכת מאות אלפי חברים לחיי תורה ושמירת מצוות, ולנכונות להירתם ולתרום בכל מעשה ציוני ומשימה לאומית נדרשת. בני עקיבא הפכה לחברה המקרינה מרוחה על העם והארץ כולה.חברי בני-עקיבא פעלו ופועלים בחינוך, בקליטת העלייה ובמשימות חברתיות בכל מקום בו הם נדרשים לכך. מרוחו של ר' עקיבא, מתוך מסירות נפש ואהבה לכלל ישראל, תנועת בני-עקיבא הייתה ותהיה כוח מוביל לגאולה שלמה. תנועת בני עקיבא היא תנועת הנוער הגדולה בבית שאן ומונה כ- 220 ילדים ובני נוער. סניף הפעילות ממוקם בשדרות הארבעה (בבית קליבלנד לשעבר).התנועה פועלת באמצעות קומונרית אחת ובהובלה של עשרות בני נוער מדריכים אשר עומדים על ערכי הציונות , אהבת הארץ ואהבת העיר. לא בכדי מוצאים את מקומם העתידי בהשתלבות כאזרחים בוגרים בעיר ובהקמת ביתם כאן.
 
טלפון להרשמה: 052-3662798.
קישור לאתר בני עקיבא> http://www.bneiakiva.org.il/
 
 
תנועת הנוער העובד והלומד:
תנועת הנוער העובד והלומד, התנועה הגדולה והמגוונת בין תנועות הנוער בישראל, הוקמה ב- 1924 על קרקע ארץ ישראלית, על ידי בני נוער עובדים, דלים ועזובים שהתאגדו להגן על עבודתם וזכויותיהם. האיגוד המקצועי לנוער הוא הארגון היציג על פי חוק של הנערים העובדים בישראל. הוא עוסק בארגונם, חינוכם, ליווי מקצועי, הגנה על זכויותיהם והבראה לנערים העובדים. האיגוד המקצועי מקיים מערכת הכשרה מקצועית תוך שיתוף פעולה עם גורמים ציבוריים וממלכתיים. התנועה פועלת בקרב אלפי נערים ונערות אשר נשרו ממעגל הלימודים והעבודה, ומפעילה מרכזי למידה ובתי ספר במסגרת רשת חינוכית-טכנולוגית אשר יוסדה כדי לתת מענה לצרכים המיוחדים של נוער זה. התנועה היא תנועת בת להסתדרות העובדים הכללית החדשה. ככזו - שואפת התנועה לקבל לשורותיה כל מי שחפץ להצטרף ללא תנאים מוקדמים.קן הנוער העובד ממוקם בשיכון ג', מול יואל מחשבים. הקן מאפשר פעילות פתוחה לילדים ונוער מהשכונה לצד פתיחת קבוצות פעילות להכשרה להדרכה.
 
טלפון להרשמה: 054-9732799.
קישור לאתר הנוער העובד והלומד> http://noal.org.il/